Sæsonprogram_old

Program for sæsonen 2019-2020

År og dato

Aktivitet

Beskrivelse

 2020-07.01

 Vinterturnering 4.runde

 

 2020-12.01

 Holdkampe, 4.runde  (Søndag)

Div.1:   Springeren 1 hjemme mod Skive

M1-rk:  Springeren 2 hjemme mod Varde

 2020-14.01

 Holdkampe, 4.runde

M2-rk: Springeren 3 hjemme mod Stouby

A-rk:   Springeren 4 hjemme mod Fredericia 5

+ udsatte kampe i Vinterturneringen

 2020-21.01

 Simultan

Mod en stærk spiller …

 2020-26.01

 Holdkampe, 5.runde  (Søndag)

Div.1:   Springeren 1 hjemme mod Herning

M1-rk:  Springeren 2 hjemme mod Horsens

 2020-27.01

 Holdkamp, 5.runde (Mandag)

M2-rk: Springeren 3 ude mod Fredericia 3

A-rk:  Springeren 4 ude mod Fredericia 4

 2020-28.01

 Udsatte partier, Vinterturneringen

 

 2020-04.02

 Vinterturneringen, 5.runde

 

 2020-11.02

 Udsatte partier, Vinterturneringen

Vinterferien

 2020-18.02

 Vinterturneringen, 6.runde

 

 2020-23.02

 Holdkampe, 6.runde  (Søndag)

Div.1:   Springeren 1 ude mod SK1968 1

M1-rk:  Springeren 2 ude mod Haderslev 2

 2020-25.02

 Holdkamp, 6.runde

M2-rk: Springeren 3 hjemme mod Vojens

A-rk:  Eventuelle oprykningskampe uge 10+11

+ udsatte kampe i Vinterturneringen

 2020-03.03

 Vinterturnering, 7.runde

 

 2020-08.03

 Holdkampe, 7.runde  (Søndag)

Div.1:   Springeren 1 mod Nr.sundby (fællesrd.)

M1-rk:  Springeren 2 mod Tønder (fællesrd.)

M2-rk:  Springeren 3 mod Esbjerg 2 (fællesrd)

 2020-10.03

 Undervisning

 

 2020-17.03

 Konsultationsskak

 LUKKET PGA CORONA

 2020-24.03

Træningsturnering rating u.1500, 1+2 runde

LUKKET PGA CORONA

 2020-31.03.

 Forårs EMT, 1.runde

LUKKET PGA CORONA

 2020-07.04

 Påskeferie

 Lukket

 2020-14.04

 Forårs EMT, 2.runde

 

 2020-21.04.

 Udsatte partier / Træningsturnering rating u.1500, 3.+4. runde

 

 2020-28.04.

 Forårs EMT, 3.runde

 

 2020-01/02/03.05

 DanPumps/Kolding Byturnering

Årets store weekendturnering

 2020-05.05

 Udsatte partier / Træningsturnering rating u.1500, 5.+6. runde

2020-12.05

Forårs EMT, 4.runde

2020-19.05

Forårs EMT, 5.runde

2020-26.05

Hyggeskak

2020-02.06

Generalforsamling

 

Forårs EMT referat

Så kan vi se tilbage på endnu en vellykket turnering med mange spændende og flotte kampe. Mesterklassen blev rigtig spændende da forhåndsfavoritten Viggo Bove Quist

Læs mere »

Gruppevindere Sondex cup 2013

Vinderne i de forskellige grupper: IM-gruppen: 1. pladsen: IM Daniel Semcesen (4 point); 2. pladsen: IM Jakob Vang Glud (4 point). IM-gruppe 2: 1. pladsen: IM Jasmin

Læs mere »

Holdkamp Junior holdet

2. runde af 4. og 5. kreds C-stævne for juniorer blev holdt i Skakklubben Springeren. Vores C-hold var endnu engang suveræne og viste, at de

Læs mere »